Audio Branding

muzyka tworząca tożsamość marki


CORD pomaga markom w tworzeniu osobowości i tożsamości dzięki ich unikalnym brzmieniom.

Identyfikacja muzyczna jest dziś tak samo ważna jak identyfikacja wizualna i powinna z nią współgrać. Analogicznie jak logo graficzne możemy stworzyć dla naszych klientów logo muzyczne – dźwiękowe, które pozytywnie wpłynie na rozpoznawalność brandu.

Współpracujemy z naszymi klientami po to, aby wykreować oryginalną tożsamość dźwiękową marki, a także rozwijamy ją i pomagamy wdrożyć do strategii marketingowej. Podejmujemy długofalowe działania opierające się na współpracy z kompozytorami z całego świata. Strategia muzyczna sprawia, że marka jest identyfikowana przez jej klientów poprzez muzykę i wpływa na ich przywiązanie do marki.

Audio Branding niesie za sobą wiele korzyści dla marek, wśród których należy wymienić:

• wyróżnienie się na tle konkurencji,

• wzajemny sukces marki i współtworzącego ją artysty (popularność obu wzrasta),

• uzupełnienie przekazu komunikowanych wartości,

• zwiększenie rozpoznawalności marki.

Identyfikacja dźwiękowa może przyczynić się do pogłębienia doświadczenia z marką. Krótkie, ale jak najbardziej charakterystyczne mnemoniki, czyli stworzone z kilku nut melodie, wyróżniają brand. Są tworzone przy użyciu opracowanej przez nas autorskiej metody, dzięki czemu dobrane przez nas dźwięki odpowiadają charakterowi marki.

Mnemoniki nie są używane jedynie w postaci jingla, ale również w szerszych aranżacjach. Dzięki temu marki mogą korzystać nie tylko, z krótkiej formy loga dźwiękowego, ale także z pełnych utworów będących identyfikacją dźwiękową marki. CORD Poland jest jednym z pionierów sonic brandingu w Polsce.